image

FAQ

Plastové okná
 • Rosenie okien?

  Deje sa tak preto, lebo vlhký a teplý vzduch sa vyzráža na studenom povrchu skla, obsiahnutá vzdušná vlhkosť sa ochladzuje, kondenzuje a steká  po skle.

 • Koľko vody vyprodukujeme pri domácich aktivitách?

  Pri domácich prácach sa vyprodukuje voda do miestností a ani sa o tom nevie! Kúpanie vo vani cca 1100 g/hodinu. Práčka – 200 až 350g/1x pranie. Umývačka riadu – cca 200g/1x umytie.  Sprchovanie – cca 1700 g/hodinu. Krátkodobé varenie – 400 až 500 g/hodinu – dlhodobé varenie – 450 až 900g/hodinu. Pečenie – cca 600g/hodinu.
  Sušenie 4-5kg bielizne – 50 až 200 g/hodinu. Spanie – 40 až 60 g/hodinu. Domáce práce – cca 90g/hodinu. Izbová rastlina – 7až15 g/hodinu.

 • Čo zahŕňa Cena okna?

  Treba upozorniť na fakt, že cena okna tvorí bežne len jednu až dve tretiny celkovej ceny, ktorú zákazník zaplatí. Myslia sa ňou rozmery okna a druh profilového systému, rozmery a typ skla, kovanie – t.j. možnosti otvárania.
  Tá výsledná je odvodená od ceny práce (montáž, murárske práce), použitého materiálu, dopravy, odvozu a likvidácie starých okien, doplnkov a parapetových dosiek.

 • Aké máme kovanie?

  Preklik na kovanie súčasnej (starej) stránky Zložka: NAŠE PRODUKTY (okenné kovanie Siegenia - AUBI)

 • Aký profil používame?

  Záleží to od výberu materiálu plast či hliník:
  Z plastových profilov vyrábame: Salamander.
  Z hliníkových profilov jedná sa o Alumil Aluterm Plus ...

 • Ako prebieha zameranie okien?

  Ak ste si po dôkladnom zvážení vybrali vhodnú firmu a dali si vypracovať predbežnú cenovú ponuku, prichádza na rad zameranie. Vyškolený technik navštívi miesto výmeny, aby presne zameral rozmery stavebného otvoru, spresnil vaše požiadavky na doplnky, šírku parapetov a pod. Mali by ste podpísať zmluvu o diele, ktorej prílohou je presný položkový rozpis výrobkov pre  kontrolu.
  Po zaplatení zálohy sa začne výroba okna a následná jeho dodávka.

 • Čo so starými oknami?

  Odvoz a likvidácia starých okien je dôležitou súčasťou celkovej výmeny. Staré okenné rámy a sklá sú z hľadiska súčasných noriem nepoužiteľné, preto ich odstránenie je na Nás.

 • Ako mám pripraviť interiér pred výmenou okien?

  Ideálne to býva iba pri novostavbách, keď nie sú zabývané. Ak sa jedná o obývaný objekt – kde je nábytok a zariadenie, treba hlavne uvoľniť prístup pre prenesenie okenného rámu a pozakrývať prístupové priestory. Jedná sa o výrobky, ktoré sú značnej hmotnosti a preto narábanie s nimi je náročne na  (priestor) prístup k pred pripraveným otvorom.

 • Aká je doba dodania?

  Lehota dodania sa pohybuje od 2 do 4 týždňov, ale dopredu je možné sa dohodnúť.

 • Aká je údržba, servis, poučenie a manipulácia?

  Po úspešnej realizácii si skontrolujte ešte raz funkčnosť okien a doplnkov!
  Údržba pozostáva podľa typu okna z rektifikácie ( nastavenia ) kovania, výmeny tesniacich profilov, premazania a kontroly klzných častí kovania a prípadné ošetrenie okenného profilu nátermi.

 • Môžu byť plastové okná zdraviu škodlivé?

  Materiály PVC, z ktorých sú okná vyrobené možno podľa odborníkov začleniť do skupiny materiálov priaznivých voči človeku.