image

Okenné kovanie AUBI

Kovanie AUBI má viac ako 120 ročnú históriu. Firmu založil August Bilstein v spolkovej krajine Vestfálsko (Nemecko). Od začiatku svojho vzniku sa zaoberala vývojom a výrobou okenného kovania, ktoré určovali smer aj pre iných. V roku 1967 predstavila firma AUBI v celosvetovej premiére kovanie pre otváraco-sklopné okná. AUBI je známe nielen inovátorstvom, ale predovšetkým kvalitou a presnosťou konštrukčných riešení. Povrchová úprava pozinkovaním a pochromovaním zabezpečí dlhoročnú bezproblémovú prevádzku a spokojnosť zákazníka. S kovaním SIEGENIA AUBI TITAN AF sa budete navyše cítiť úplne v bezpečí.


Prekrytie rieši vzájomné uzamknutie spojovacích dielov. Prekryté spojenie spolu s fixáciou obvodového kovania v drážke zdvojuje istotu - je dosiahnuté trvale nemennej polohy zaťažovaných dielov.


  Toto patentované inovačné riešenie pôsobí ako bezpečnostné spojenie jednotlivých obvodových dielov s drážkou pre kovanie. Zaistí, ich trvale nemennú polohu a naviac vďaka prídavnému vedeniu zaistí kolmé postavenie skrutiek v drážke.


  - otočné uzatváracie elementy a predimenzované bezpečnostné rámové protikusy, vyrobené zo zliatiny a oceľovej platničky prichytené štyrmi skrutkami do rámu a výstuhy. Patentované 3D-rolničkové čapy sa vyznačujú niekoľkými prednosťami. Je to vyrovnanie tolerancie škáry medzi rámom a krídlom vysunutím čapu a bočná regulácia prítlaku Rolničky tak umožňujú trvalú ľahkosť chodu kovania.


  Patentovaný zdvíhač krídla predstavuje výrazný pokrok v technike okenného kovania. Konštruktéri AUBI ním vyriešili jeden z najboľavejších problémov po dlhodobejšom používaní muselo byť krídlo až doteraz pri zatváraní obvykle pridvihnuté. Zdvíhač krídla to robí automaticky tak, že bez trenia nabieha na opornú plochu podporného dielu. Zaistí tak dlhodobú životnosť okna a ušetrí dodatočné nastavovanie, eventuálne nápravy reklamovaných závad.


Zábrana uzavretia vylučuje samovoľné uzavretie výklopného krídla pri prievane.


Samo nastavovací sa uhol vyklopenia zaistí optimálnu polohu krídla. Je odstránené klopania a chvenie krídla vo vyklopenej polohe spôsobované vonkajšími vplyvmi.


Poistka riadenia vo výklopnej a otvorenej polohe patrí k sériovej výbave a vylučuje chybnú manipuláciu s kľučkou .
Základna bezpečnosť
          
Novým bezpečnostným kovaním rady Siegenia TITAN AF! AUBI opäť dokázalo výsostne inovačný charakter konštrukčných riešení. Podstata tohoto riešenie bazíruje na využití dvojstupňového uzatváracieho systému, ktorý predstavuje nadštandardné zabezpečenie proti vlámaniu a permanentne pohodlnú manipuláciu s oknom.
Nastavenie kovania: