image

Plastové okná SALAMANDER

plastové okná SALAMANDEROkenné profily Salamander sú známe vysokým kvalitným štandardom a vysokou technologickou zrelosťou. Ich nezameniteľný design spojený s hladkým povrchom a ultrabielou farbou* je jasnou voľbou pre vaše okná. Ak sa rozhodnete pre drevoimitáciu, či už jedno alebo obojstrannú, máme pre vás výber z 14 dekorov, fólií prestížnych svetových výrobcov. Z pohľadu tepelnoizolačných vlastností ponúkajú okná Salamander nadpriemernú stavebnú hĺbku 76 mm, ktorá označuje spolu s piatimi komorami minimálny prestup tepla.

Plastové okná SALAMANDER - profil bluEvolution

Profil SALAMANDER bluEvolution - sa považuje od roku 2010 za špičku medzi okennými profilmi na svetovom trhu. Nová generácia profilov bluEvolution dosahuje aj napriek konvenčnej technológii (PVC + výstuha) bezkonkurenčné hodnoty Uf.

Plastové okná SALAMANDER - profil bluEvolution - viac info >>

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMNDER - profil Streamline 76

plastové okná streamline 76Nový 5-komorový profilový systém spoločnosti Salamander osloví tradične ultra bielou farbou a hladkým povrchom, ako aj stetickým designom a technicky prepracovaným usporiadaním 5 komôr. Systém Streamline 76 v kombinácii s dvojitým EPDM tesnením poskytuje dokonalú takmer "hermetickú" tesnosť okna.

Elegantný oblý tvar krídla je harmonicky zvýraznený novým tvarom zasklievacej lišty umožňujúcej štandardnú hrúbku zasklenia 24 mm. Použitím zasklievacích líšt z profilovej rady 3D Luxus rozšírime ponuku hrúbky zasklenia až do 48 mm. Hrúbka obvodových stien profilového systému, ktorá spĺňa požiadavky aj tých najprísnejších noriem v kombinácii s použitou zinkovanou výstuhou rovnako pre rám i krídlo zabezpečuje potrebné statické vlastnosti výrobku.

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMNDER - profil Streamline 76 - Viac info >>

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER - profil 3D Lux

plastové okná 3d lux5-komorový systém s bezkonkurenčným designom, ultra bielou farbou a hladkým povrchom je mimoriadne vhodný aj pre rodinné domy. Dvojité vonkajšie tesnenie, vynikajúca odolnosť voči hluku a prestupu tepla garantuje vysokú kvalitu. Okno s najmodernejším designom na trhu, harmonickým zaoblením krídla z oboch strán a oblou zasklievacou lištou s tieňovou drážkou.

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER - profil 3D Lux - Viac info >>

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER - profil 2D Komfort

plastové okná profil 2D Komfort3 komorový systém, zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a stabilitu okna.
Progresívne zošikmenie z vnútornej strany so žliabkom je ľahko čistiteľné, umožňuje bezproblémový odtok vody na parapetnú dosku.

PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER - profil 2D Komfort - Viac info >>

Fotogaléria - plastové okná SALAMANDER

Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER
Plastové okná SALAMANDER

FAQ - Plastové okná SALAMANDER

 • Rosenie okien?

  Deje sa tak preto, lebo vlhký a teplý vzduch sa vyzráža na studenom povrchu skla, obsiahnutá vzdušná vlhkosť sa ochladzuje, kondenzuje a steká  po skle.

 • Koľko vody vyprodukujeme pri domácich aktivitách?

  Pri domácich prácach sa vyprodukuje voda do miestností a ani sa o tom nevie! Kúpanie vo vani cca 1100 g/hodinu. Práčka – 200 až 350g/1x pranie. Umývačka riadu – cca 200g/1x umytie.  Sprchovanie – cca 1700 g/hodinu. Krátkodobé varenie – 400 až 500 g/hodinu – dlhodobé varenie – 450 až 900g/hodinu. Pečenie – cca 600g/hodinu.
  Sušenie 4-5kg bielizne – 50 až 200 g/hodinu. Spanie – 40 až 60 g/hodinu. Domáce práce – cca 90g/hodinu. Izbová rastlina – 7až15 g/hodinu.

 • Čo zahŕňa Cena okna?

  Treba upozorniť na fakt, že cena okna tvorí bežne len jednu až dve tretiny celkovej ceny, ktorú zákazník zaplatí. Myslia sa ňou rozmery okna a druh profilového systému, rozmery a typ skla, kovanie – t.j. možnosti otvárania.
  Tá výsledná je odvodená od ceny práce (montáž, murárske práce), použitého materiálu, dopravy, odvozu a likvidácie starých okien, doplnkov a parapetových dosiek.

 • Aké máme kovanie?

  Preklik na kovanie súčasnej (starej) stránky Zložka: NAŠE PRODUKTY (okenné kovanie Siegenia - AUBI)

 • Aký profil používame?

  Záleží to od výberu materiálu plast či hliník:
  Z plastových profilov vyrábame: Salamander.
  Z hliníkových profilov jedná sa o Alumil Aluterm Plus ...

 • Ako prebieha zameranie okien?

  Ak ste si po dôkladnom zvážení vybrali vhodnú firmu a dali si vypracovať predbežnú cenovú ponuku, prichádza na rad zameranie. Vyškolený technik navštívi miesto výmeny, aby presne zameral rozmery stavebného otvoru, spresnil vaše požiadavky na doplnky, šírku parapetov a pod. Mali by ste podpísať zmluvu o diele, ktorej prílohou je presný položkový rozpis výrobkov pre  kontrolu.
  Po zaplatení zálohy sa začne výroba okna a následná jeho dodávka.

 • Čo so starými oknami?

  Odvoz a likvidácia starých okien je dôležitou súčasťou celkovej výmeny. Staré okenné rámy a sklá sú z hľadiska súčasných noriem nepoužiteľné, preto ich odstránenie je na Nás.

 • Ako mám pripraviť interiér pred výmenou okien?

  Ideálne to býva iba pri novostavbách, keď nie sú zabývané. Ak sa jedná o obývaný objekt – kde je nábytok a zariadenie, treba hlavne uvoľniť prístup pre prenesenie okenného rámu a pozakrývať prístupové priestory. Jedná sa o výrobky, ktoré sú značnej hmotnosti a preto narábanie s nimi je náročne na  (priestor) prístup k pred pripraveným otvorom.

 • Aká je doba dodania?

  Lehota dodania sa pohybuje od 2 do 4 týždňov, ale dopredu je možné sa dohodnúť.

 • Aká je údržba, servis, poučenie a manipulácia?

  Po úspešnej realizácii si skontrolujte ešte raz funkčnosť okien a doplnkov!
  Údržba pozostáva podľa typu okna z rektifikácie ( nastavenia ) kovania, výmeny tesniacich profilov, premazania a kontroly klzných častí kovania a prípadné ošetrenie okenného profilu nátermi.

 • Môžu byť plastové okná zdraviu škodlivé?

  Materiály PVC, z ktorých sú okná vyrobené možno podľa odborníkov začleniť do skupiny materiálov priaznivých voči človeku.